انتخاب زبان :

 • مجامع عموی عادی و فوق العاده شورا مورخ 1398/02/08
  مجامع عموی عادی و فوق العاده شورا مورخ 1398/02/08
 • جلسه دوم ترسیم نقشه راه زیتون
  جلسه دوم ترسیم نقشه راه زیتون
 • جلسه اول ترسیم نقشه راه زیتون
  جلسه اول ترسیم نقشه راه زیتون
 • روز جهانی زیتون در شورای بین المللی 23 نوامبر 2018
  روز جهانی زیتون در شورای بین المللی 23 نوامبر 2018
 • تشکیل فراکسیون زیتون در مجلس شورای اسلامی 13 آذر 1397
  تشکیل فراکسیون زیتون در مجلس شورای اسلامی 13 آذر 1397
 • بررسی وضعیت قیمت گذاری و نظارت بر محصولات کشاورزی
  بررسی وضعیت قیمت گذاری و نظارت بر محصولات کشاورزی" در اتاق ایران با حضور آقای دکتر فلاح
 • نشست هیات مدیره با انجمن زیتون استان سمنان
  نشست هیات مدیره با انجمن زیتون استان سمنان
 • بررسی موانع تجارت با اسپانیا با حضور نایب رئیس شورا آقای صفری پور
  بررسی موانع تجارت با اسپانیا با حضور نایب رئیس شورا آقای صفری پور
 • جلسه بررسی تعرفه زیتون روغنی و روغن زیتون - هتل ماهک منجیل
  جلسه بررسی تعرفه زیتون روغنی و روغن زیتون - هتل ماهک منجیل

اخبار بازار ایران و جهان

برنامه حمایتی دولت اردن برای ساماندهی تولید و توزیع زیتون

1 file3

اردن یکی از تولیدکنندگان بزرگ میوه و روغن زیتون در جهان به شمار می‌رود و دولت این کشور اخیرا به منظور ساماندهی بهتر تولید و توزیع این محصول، اقدام به ممنوعیت صادرات زیتون و فرآورده‌های حاصل از آن کرده است. بررسی‌ها نشان می‌دهد دلیل اصلی این اقدام دولت، کاهش مشکلات کشاورزان و مصرف‌کنندگان این دانه‌‌روغنی بوده و قرار است با ساماندهی بازارهای محلی، وضعیت تولید و توزیع زیتون در اردن بهبود یابد.

ادامه مطلب...

روز جهانی زیتون در شورای بین المللی (IOC)

F123

مادرید - شب گذشته روز جهانی زیتون در مقر شورای بین المللی زیتون در حضور وزرای کشاورزی اسپانیا لوئیس پلانس، از تونس سمیر تایب ،از مصر عزالدین ابواستیت و بسیاری از مقامات دیپلماتیک معتبر جهان جشن گرفته شد. دبیر اجرایی شورا عبدالطیف قدیرا در پیام خوشامدگویی خود چنین عنوان کرد: حضور شما را در جشن تعهد شورای بین المللی نسبت به بخش زیتون به همراه نمایندگان 5 قاره، خوشامد می گویم . این شورا از زمان تأسیس در سال 1959،  خود را برای تنظیم این بخش مقید دانسته و قصد دارد استانداردهای کلی و استانداردهای کیفیت را در تجارت بین المللی روغن زیتون و روغن های گیاهی و  زیتون های خوراکی تعریف کرده و بسط دهد. ما برای ارتقاء این بخش در تمام زمینه های زنجیره تولید از کشاورز تا مصرف کننده نهایی تلاش می کنیم.

ادامه مطلب...

 

اخبار و اطلاعیه ها

مهدی صفری پور: رونق اقتصادی با عمل به بیانات رهبری دست یافتنی است

photo 2020 02 01 21 04 10

به گزارش روابط عمومی شورای ملی زیتون ایران، نایب رئیس شورا و یکی از فعالان اقتصادی بخش کشاورزی گلستان گفت: این استان در حوزه صنایع غذایی و تبدیلی بخش کشاورزی به وظایف خود برای رونق تولید عمل میکند اما یک دستگاه به تنهایی نمی تواند بخش صنعت را متحول کرده و رسیدن به این هدف به عنوان یکی از منویات مورد تاکید مقام معظم رهبری به هماهنگی سایر دستگاه های مرتبط در ارایه خدمات به فعالان اقتصادی نیاز دارد.

مهندس مهدی صفری پور اظهار داشت: فعالان اقتصادی بخش کشاورزی گلستان برای مشارکت بیشتر در رونق تولید با مشکلات و موانعی روبرو هستند که برطرف نشدن آن ها علاوه بر وارد کردن ضربه جدی به تولید، آینده صنایع مورد فعالیت آن ها را نیز دچار مشکل خواهد کرد.

رییس انجمن زیتون استان گلستان نداشتن ضمانت اجرایی شیوه نامه های ابلاغی و قوانین حمایتی از سوی دستگاه های مرتبط در حمایت از فعالان اقتصادی، درهای بسته اتاق مسئولان به روی تولید کنندگان، کمرنگ بودن تشکیلات مشخص برای پیگیری مطالبات بخش خصوصی، بسنده کردن حمایت از بنگاه های کوچک و زودبازده به پرداخت تسهیلات بانکی و تعدد دستگاه‌های تصمیم گیرنده و موازی کاری آن ها در ارایه خدمات برای شتاب در رونق تولید را از جمله موانع پیش روی فعالان اقتصادی برای سرمایه گذاری و رونق تولید در گلستان اعلام کرد.

صفری پور گفت: مسئولان گمان می کنند پس از پرداخت تسهیلات بانکی، فعالان اقتصادی دیگر نیازی به حمایت ندارند در حالی که بسیاری از دارندگان صنایع و واحد‌های تولیدی در فرایند پیچیده و طولانی تولید و ارسال محصولات به بازار چشم انتظار کمک آنها هستند.

این فعال اقتصادی گلستان با تقدیر از حمایت استاندار گلستان در رونق واحدهای تولیدی گفت که برپایی نشست های ستاد تسهیل و رفع موانع تولید در شهرک ها و نواحی صنعتی و حضور مستمر و میدانی مدیران در این واحدها می تواند موجب شناسایی دقیق و بهتر مشکلات و کمبودها شود.

 

آدرس: تهران خیابان مفتح جنوبی نرسیده به مجموعه ورزشی شهید شیرودی کوچه افشار پلاک 8 

تلفن:  8-02188381337   فکس: 02188381339 

img 339206images     opened email envelope 318 44146  telegram