انتخاب زبان :

 • مجامع عموی عادی و فوق العاده شورا مورخ 1398/02/08
  مجامع عموی عادی و فوق العاده شورا مورخ 1398/02/08
 • جلسه دوم ترسیم نقشه راه زیتون
  جلسه دوم ترسیم نقشه راه زیتون
 • جلسه اول ترسیم نقشه راه زیتون
  جلسه اول ترسیم نقشه راه زیتون
 • روز جهانی زیتون در شورای بین المللی 23 نوامبر 2018
  روز جهانی زیتون در شورای بین المللی 23 نوامبر 2018
 • تشکیل فراکسیون زیتون در مجلس شورای اسلامی 13 آذر 1397
  تشکیل فراکسیون زیتون در مجلس شورای اسلامی 13 آذر 1397
 • بررسی وضعیت قیمت گذاری و نظارت بر محصولات کشاورزی
  بررسی وضعیت قیمت گذاری و نظارت بر محصولات کشاورزی" در اتاق ایران با حضور آقای دکتر فلاح
 • نشست هیات مدیره با انجمن زیتون استان سمنان
  نشست هیات مدیره با انجمن زیتون استان سمنان
 • بررسی موانع تجارت با اسپانیا با حضور نایب رئیس شورا آقای صفری پور
  بررسی موانع تجارت با اسپانیا با حضور نایب رئیس شورا آقای صفری پور
 • جلسه بررسی تعرفه زیتون روغنی و روغن زیتون - هتل ماهک منجیل
  جلسه بررسی تعرفه زیتون روغنی و روغن زیتون - هتل ماهک منجیل

اخبار بازار ایران و جهان

برنامه حمایتی دولت اردن برای ساماندهی تولید و توزیع زیتون

1 file3

اردن یکی از تولیدکنندگان بزرگ میوه و روغن زیتون در جهان به شمار می‌رود و دولت این کشور اخیرا به منظور ساماندهی بهتر تولید و توزیع این محصول، اقدام به ممنوعیت صادرات زیتون و فرآورده‌های حاصل از آن کرده است. بررسی‌ها نشان می‌دهد دلیل اصلی این اقدام دولت، کاهش مشکلات کشاورزان و مصرف‌کنندگان این دانه‌‌روغنی بوده و قرار است با ساماندهی بازارهای محلی، وضعیت تولید و توزیع زیتون در اردن بهبود یابد.

ادامه مطلب...

روز جهانی زیتون در شورای بین المللی (IOC)

F123

مادرید - شب گذشته روز جهانی زیتون در مقر شورای بین المللی زیتون در حضور وزرای کشاورزی اسپانیا لوئیس پلانس، از تونس سمیر تایب ،از مصر عزالدین ابواستیت و بسیاری از مقامات دیپلماتیک معتبر جهان جشن گرفته شد. دبیر اجرایی شورا عبدالطیف قدیرا در پیام خوشامدگویی خود چنین عنوان کرد: حضور شما را در جشن تعهد شورای بین المللی نسبت به بخش زیتون به همراه نمایندگان 5 قاره، خوشامد می گویم . این شورا از زمان تأسیس در سال 1959،  خود را برای تنظیم این بخش مقید دانسته و قصد دارد استانداردهای کلی و استانداردهای کیفیت را در تجارت بین المللی روغن زیتون و روغن های گیاهی و  زیتون های خوراکی تعریف کرده و بسط دهد. ما برای ارتقاء این بخش در تمام زمینه های زنجیره تولید از کشاورز تا مصرف کننده نهایی تلاش می کنیم.

ادامه مطلب...

 

اخبار و اطلاعیه ها

تاكيدرياست فراكسيون زيتون،دبيرفراكسيون و رياست شوراى ملى زيتون بر ضرورت ایجاد برندهای زیتون

photo ۲

سرپرست وزارت جهاد کشاورزی هم بر ضرورت ایجاد برندهای زیتون تاکید کرد.

به گزارش روابط عمومی شورای ملی زیتون ایران، مهندس عباس کشاورز عصر ديروز ميزبان اعضای فراکسیون زیتون در مجلس شورای اسلامی و هیات مديره شوراى ملى زيتون ايران بود .
در این دیدار،نماينده رودبار در مجلس و رئیس فراکسیون زیتون اظهار کرد: وزارت جهاد کشاورزی باید به سلامت و بهداشت محصولات غذایی اهتمام ویژه داشته باشد.
دکتر منوچهر جمالی ادامه داد: رودبار ظرفیت بالایی در تولید زیتون و روغن آن دارد و باید در بخش صنایع غذایی سرمایه گذاری بیشتری صورت پذیرد.
ایشان همچنین با ابراز تاسف از عدم حمایت اجرایی کافی وزارت جهاد کشاورزی از صنعت زیتون افزود ، زیتون در سند چشم انداز 20 ساله کشور جزو محصولات استراتژیک به شمار آمده است.


همچنین در این جلسه اعضای شورای ملی زيتون کشور گزارشی از وضعیت تولید محصول زیتون و روغن آن ارائه دادند. در این راستا آقای فلاح دبیر فراکسیون وعضو هيات مديره شورای ملی زیتون مساله عدم حمایت از توسعه کشت زیتون در اراضی شیبدار را مطرح نمودند و افزود: زیتون نسبت به برنج يك پنجم آب مصرف می کند به علاوه اشتغال زایی و بهره وری بالاتری نیز دارد.

وی با اشاره به اینکه متاسفانه وزارت نیرو تخصیص آب جهت توسعه اراضی شیبدار را منع کرده است گفت: آیا می شود برای یک انسان زنده گواهی فوت صادر کرد؟ اين درحاليست كه اراضى شيب دار در استانهاىی مثل زنجان ،قزوين وگيلان هنوز فعاليت مى كنند .
در ادامه ایشان درخواست منع واردات روغن زیتون را به کشور مطرح نمودند.

در این نشست مهدی عباسی ، رئیس شورای ملی زیتون نیز ، با تاکید بر عدم برندسازی در کشور گفت : متاسفانه سالیانه مبلغ 148 میلیارد تومان ارزش افزوده برای دولت و 1650 میلیارد تومان ارزش افزوده برای بخش خصوصی به دلیل عدم برندسازی در حال از دست رفتن می باشد.
وی افزود ظرفيت هاى ايجاد شده در استانهایی مثل فارس ،گلستان ،سمنان،قزوين ،زنجان ،کرمانشاه وگيلان می بایست مورد استفاده قرارگیرد و خواستار تسهیل صنایع تبدیلی این استانها را شد.

آدرس: تهران خیابان مفتح جنوبی نرسیده به مجموعه ورزشی شهید شیرودی کوچه افشار پلاک 8 

تلفن:  8-02188381337   فکس: 02188381339 

img 339206images     opened email envelope 318 44146  telegram