انتخاب زبان :

 • مجامع عموی عادی و فوق العاده شورا مورخ 1398/02/08
  مجامع عموی عادی و فوق العاده شورا مورخ 1398/02/08
 • جلسه دوم ترسیم نقشه راه زیتون
  جلسه دوم ترسیم نقشه راه زیتون
 • جلسه اول ترسیم نقشه راه زیتون
  جلسه اول ترسیم نقشه راه زیتون
 • روز جهانی زیتون در شورای بین المللی 23 نوامبر 2018
  روز جهانی زیتون در شورای بین المللی 23 نوامبر 2018
 • تشکیل فراکسیون زیتون در مجلس شورای اسلامی 13 آذر 1397
  تشکیل فراکسیون زیتون در مجلس شورای اسلامی 13 آذر 1397
 • بررسی وضعیت قیمت گذاری و نظارت بر محصولات کشاورزی
  بررسی وضعیت قیمت گذاری و نظارت بر محصولات کشاورزی" در اتاق ایران با حضور آقای دکتر فلاح
 • نشست هیات مدیره با انجمن زیتون استان سمنان
  نشست هیات مدیره با انجمن زیتون استان سمنان
 • بررسی موانع تجارت با اسپانیا با حضور نایب رئیس شورا آقای صفری پور
  بررسی موانع تجارت با اسپانیا با حضور نایب رئیس شورا آقای صفری پور
 • جلسه بررسی تعرفه زیتون روغنی و روغن زیتون - هتل ماهک منجیل
  جلسه بررسی تعرفه زیتون روغنی و روغن زیتون - هتل ماهک منجیل

اخبار بازار ایران و جهان

برنامه حمایتی دولت اردن برای ساماندهی تولید و توزیع زیتون

1 file3

اردن یکی از تولیدکنندگان بزرگ میوه و روغن زیتون در جهان به شمار می‌رود و دولت این کشور اخیرا به منظور ساماندهی بهتر تولید و توزیع این محصول، اقدام به ممنوعیت صادرات زیتون و فرآورده‌های حاصل از آن کرده است. بررسی‌ها نشان می‌دهد دلیل اصلی این اقدام دولت، کاهش مشکلات کشاورزان و مصرف‌کنندگان این دانه‌‌روغنی بوده و قرار است با ساماندهی بازارهای محلی، وضعیت تولید و توزیع زیتون در اردن بهبود یابد.

ادامه مطلب...

روز جهانی زیتون در شورای بین المللی (IOC)

F123

مادرید - شب گذشته روز جهانی زیتون در مقر شورای بین المللی زیتون در حضور وزرای کشاورزی اسپانیا لوئیس پلانس، از تونس سمیر تایب ،از مصر عزالدین ابواستیت و بسیاری از مقامات دیپلماتیک معتبر جهان جشن گرفته شد. دبیر اجرایی شورا عبدالطیف قدیرا در پیام خوشامدگویی خود چنین عنوان کرد: حضور شما را در جشن تعهد شورای بین المللی نسبت به بخش زیتون به همراه نمایندگان 5 قاره، خوشامد می گویم . این شورا از زمان تأسیس در سال 1959،  خود را برای تنظیم این بخش مقید دانسته و قصد دارد استانداردهای کلی و استانداردهای کیفیت را در تجارت بین المللی روغن زیتون و روغن های گیاهی و  زیتون های خوراکی تعریف کرده و بسط دهد. ما برای ارتقاء این بخش در تمام زمینه های زنجیره تولید از کشاورز تا مصرف کننده نهایی تلاش می کنیم.

ادامه مطلب...

 

اخبار و اطلاعیه ها

افزایش صد در صدی تولید روغن ز یتون به همت کشاورزان زحمت کش

photo 2019 12 30 11 29 26

به گزارش روابط عمومی شورای ملی زیتون ایران، نشست کمیسیون کشاورزی و صنایع وابسته اتاق ایران با حضور عباس کشاورز سرپرست وزارت جهاد کشاورزی، غلامحسین شافعی رئیس اتاق ایران، محمدرضا رمضانی دبیرکل اتاق ایران و نمایندگان تشکل‌های فعال در حوزه دام، طیور، نهاده‌های دامی، زیتون، آبزیان و... برگزار شد.

این نشست با موضوع رونق تولید در بخش کشاورزی و صنایع وابسته، بر مبنای ضرورت مدیریت زنجیره تامین متناسب با مصرف داخلی و ظرفیت‌های صادراتی، ارائه راهکارهای پیشنهادی و تبیین تجارت منصفانه و طرح موضوعات روز برگزار و حمایت دولت از بخش خصوصی، جلوگیری از موازی کاری بین وزارتخانه‌ها و تشکل‌های فعال در حوزه کشاورزی، پیشنهاد تدوین استراتژی توسعه صنعتی زعفران، تخصیص ارز 4200 تومانی به تولید، لغو محدودیت‌های صادراتی و برخی اقلام وارداتی ازجمله لغو واردات روغن زیتون، اصلاح قیمت‌گذاری و ارائه پیشنهادات بخش خصوصی برای اصلاح لایحه بودجه 99 ازجمله مهم‌ترین مسائلی بود که از سوی فعالان بخش خصوصی مطرح شد.

علی شریعتی مقدم رئیس کمیسیون کشاورزی و صنایع وابسته اتاق ایران هدف از برگزاری این نشست با حضور سرپرست وزارت جهاد کشاورزی را تقویت تعامل بخش خصوصی و دولت عنوان کرد.

در این جلسه آقای دکتر علی فلاح عضو کمیسیون کشاورزی اتاق بازرگانی ایران و عضو هیات مدیره شورای ملی زیتون ایران پس از ارائه توضیحات در خصوص آخرین وضعیت تولید روغن زیتون در کشور اظهار داشتند که تولید داخلی روغن زیتون به همت زیتون کاران زحمتکش کشور طی دوسال گذشته نزدیک به صددرصد افزایش داشته است.

وی در ادامه به تعامل بین دولت و بخش خصوصی اشاره کرد و افزود، با توجه به آمار سالهای گذشته، میزان مصرف داخلی روغن زیتون با در نظرگرفتن واردات انجام شده حدود یازده میلیون تن بوده است، با توجه به این رقم و با حمایت دولت این امکان وجود دارد که در سال آتی بتوان کل نیاز فعلی داخل کشور را توسط تولیدکنندگان داخلی تامین نمود .

دکتر فلاح با اشاره به اینکه رسیدن کشور به خود کفایی در تولید روغن زیتون دور از انتظار نیست ، مصرانه از کمیسیون کشاورزی و سرپرست محترم وزارت جهاد کشاورزی جناب آقای مهندس کشاورز درخواست نمودند تا ممنوعیت واردات روغن زیتون در دستور کار وزارت جهادکشاورزی قرار بگیرد.

در پایان، مقرر گردید در جلسات مشترک بین فراکسیون زیتون مجلس و شورای ملی زیتون ایران با کمیسیون کشاورزی اتاق ایران و وزارت جهاد کشاورزی این درخواست مورد بررسی قرارگیرد.

@iranian_olive_council

آدرس: تهران خیابان مفتح جنوبی نرسیده به مجموعه ورزشی شهید شیرودی کوچه افشار پلاک 8 

تلفن:  8-02188381337   فکس: 02188381339 

img 339206images     opened email envelope 318 44146  telegram